TÜM SEKTÖRLER

Akaryakıt Perakendesi

10 adet ikmal noktası, 250.000 metreküp depolama kapasitesi ve ülkemizin her yanında hizmet veren 540’ın üzerinde bayimiz ile Türkiye ekonomisine katkı sağlıyoruz.

Uzun Vadeli Ulusal Notu: ‘BBB (Trk)’ / Kısa Vadeli Ulusal Notu: ‘A-3 (Trk)’ / Görünüm: ‘Durağan’   JCR Eurasia Rating

+540

Aytemiz
bayi sayısı

+470 bin

Aytemiz
Kart kullanıcısı

250 bin m3

Aytemiz
depolama alanı

  01

Aytemiz

1963 yılında akaryakıt sektöründe hizmet vermeye başlayan Aytemiz Akaryakıt A.Ş., 2010 yılından beri bugün bildiğimiz Aytemiz markası ile çalışmalarına devam ediyor. İsmail Aytemiz’in 55 yıllık sektör tecrübesi ve alanında uzman bir kadroyla kısa sürede sektörde tanınan bir marka haline gelen Aytemiz, genç ve dinamik bir şirket. 2015 yılında Doğan Grubu ile kurulan ortaklıktan sonra hızlı büyümesine devam ederek, akaryakıt sektörünün köklü, itibarlı, yerli ve milli bir kurumu olarak sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

Beyaz ürün satışlarında 2016 yılını %4,1 pazar payı ile tamamlayan Aytemiz, 2019 yılında 1 milyon metreküpün üzerindeki beyaz ürün satışıyla sektördeki pazar payını %4,5 seviyesine taşıdı. Aytemiz bu süreçte, şehir merkezleri ve şehrin giriş-çıkış noktalarındaki istasyonları bünyesine katarak istasyon ağını da dengeli bir biçimde büyütmeye devam ederek, lisanslı bayi sayısını 31.12.2020 itibarıyla 541’e yükseltti.

Yurt çapında akaryakıt dağıtımı ve bayilik oluşturma faaliyetlerini gittikçe artan bir büyüme ivmesiyle sürdüren Aytemiz’in Türkiye’nin tüm bölgelerinde 10 ikmal noktası, Mersin, İzmit, Kırıkkale, Trabzon ve Alanya’da ise 250 bin metreküp kapasiteli depolama ve dolum terminalleri bulunuyor. Akaryakıt ve LPG piyasasında düzenli olarak büyüyen Aytemiz istasyonlarını günde 250 binden fazla araç ve 350 binden fazla tüketici ziyaret ediyor.

Fark yaratan projeler

Aytemiz, müşteri odaklı yaklaşımı ile istasyonlarını sadece bir akaryakıt satış noktası olmanın ötesine taşıyarak perakendecilik anlamında başarılı birçok projeye imza atıyor. Aytemiz’in 2017 yılında hayata geçirdiği, motosiklet sürücülerinin güvenli ve konforlu bir şekilde akaryakıt alabilmelerini sağlayan ‘Motorcu Dostu İstasyon’ projesi, ABD merkezli piyasa araştırma ve danışmanlık şirketi Frost & Sullivan tarafından‘2018 Müşteri Değeri Liderliği’ ödülüne layık görüldü.

Aytemiz’in 2019 yılında yine sektörüne öncülük ederek hayata geçirdiği Self Servis projesi ise 39 şehirde 100 istasyonda, tüketicilerin yakıt ikmalini avantajlı fiyatlarla kendi başlarına yapmalarına imkan tanıdı. Hizmet standardını her geçen gün yukarıya taşıyan Aytemiz, sürekli müşteri memnuniyeti ilkesiyle tüketicilere hizmet vermeye devam ediyor.