TÜM SEKTÖRLER

Finansman & Yatırım

Müşteri ihtiyaçları ve memnuniyeti odaklı güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile finansman ve yatırım alanlarında özel çözümler sunan, güçlü yapıları, güvenilir kurumsal kimlikleri ile performansını istikrarlı bir şekilde arttıran şirketlerimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Doruk Finansman  Uzun Vadeli Ulusal Notu: (TR) BBB / Kısa Vadeli Ulusal Notu: (TR) A3 / Görünüm: Stabil  SAHA
Doruk Faktoring  Uzun Vadeli Ulusal Notu: AA- (Trk) / Kısa Vadeli Ulusal Notu: A-1+ (Trk) / Görünüm: Stabil  JCR Eurasia Rating
  01

Doruk Faktoring

1999 yılında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuş olan Doruk Faktoring, ilk etapta medya sektör şirketlerinin sadece finansal değil faturalama, tahsilat vb gibi ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri gelştiren ve sektör oyuncularının hizmetine sunan ilk şirket olarak ön plana çıkmış, zaman içinde bu ürün ve hizmetleri diğer sektörlerde de uygular hale gelmeyi başarmıştır.

2017 yılının Kasım ayından itibaren, unvan değişikliği yaparak Doruk Faktoring A.Ş. (eski unvanıyla Doğan Faktoring A.Ş.) olarak faaliyetlerine devam etmekte ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ve uzman ekibi ile müşterilerine kaliteli, hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Tahsilat hizmetlerinin yanı sıra muhasebe, mutabakat, hukuk ve tabii finansman hizmetleriyle de faaliyet alanlarını genişleten Doruk Faktoring, güçlü özkaynaklarına ilaveten dış kaynaklardan sağladığı fonlarla da müşterilerinin güçlü bir finansal çözüm ortağı olmayı başarmış, yıllar itibarıyla sahip olduğu tecrübe ve birikimi ile müşterilerine giderek artan düzeyde katkı sunma azmi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Doruk Faktoring, 6361 sayılı kanuna istinaden kurulan ve üyeliği zorunlu olan Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği’nin üyesidir.

  02

Doruk Finansman

Doruk Finansman, kuruluş unvanı DD Konut Finansman A.Ş. olarak, Deutsche Bank ile Doğan Holding ortaklığıyla kurulmuş ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) aldığı lisansla 2008 yılında Türkiye'nin ilk konut finansman şirketi olarak faaliyete geçmiştir.

Ağustos 2017’de Deutsche Bank sahip olduğu tüm hisse payını (%49) Doğan Holding’e devretmiş ve Doğan Holding’in pay sahipliği oranı %97’ye çıkmıştır.

2017 yılının Aralık ayından itibaren unvan değişikliği ve faaliyet alanındaki yeniden yapılanma ile Doruk Finansman A.Ş. olarak faaliyet göstermekte; faturaya bağlı her türlü mal ve hizmet alım/satımına yönelik ticari kredi kullandırma, teminatlandırma, tahsilat ve yasal raporlamaları yaparak etkin ve hızlı karar süreçleri ile kaliteli ve güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir.

Doruk Finansman, gerek öz kaynakları gerekse de dış kaynaklardan sağladığı fonlarla ticaretin finansmanını sağlamak amacıyla sektör ayırmadan, kredibilitesi yüksek gerçek ve tüzel kişilere kredi kullandırmaktadır.

Doruk Finansman müşterilerine katma değer sağlayacak kesintisiz, yenilikçi, güvenilir ve hızlı hizmet kalitesi sunmak vizyonu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

  03

Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

2014 yılında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. tarafından kurulan Öncü GSYO Türkiye için potansiyel barındıran girişim projelerine ve Doğan Grubu için yeni yatırım alanlarına girişim sermayesi yatırımı yapmayı hedeflemektedir.

Öncü GSYO, finansal ve stratejik yapılandırmaya ihtiyacı olan teknoloji/yazılım şirketlerine, büyümek isteyen inovasyon şirketlerine, operasyonlarını büyütmeyi hedefleyen rekabet gücü yüksek şirketlere, ihracat imkanları ve/veya yabancı para nakit akış potansiyeli yüksek şirketlere, gelişmekte olan girişim şirketleri ve KOBİ’lere odaklanmaktadır.

Öncü GSYO’nun yatırımları arasında; dijital teknolojiler, kişiselleştirme ve tahmin analitiği yapan Insider; çizgi film, animasyon, lisanslı ürünler ve dijital yatırımlar yapan Düşyeri; Türkiye’de orta büyüklükteki şirket ve KOBİ’lere yatırım yapan girişim sermayesi fonu Mediterra Capital ve gıda perakende zinciri Tavuk Dünyası yer almaktadır.

Öncü GSYO, Doğan Grubu’nun sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi ve etkin ve verimli portföy yönetim anlayışı ile portföyünü büyüterek girişim sermayesi ekosistemine katkı sağlamaya devam etmektedir.