BİZCE DAHA İYİ

bir dünya mümkün

İklim değişikliğini durdurmak mümkün. Eriyen buzulları, ısınan okyanusları, yanan ormanları nesli tükenen canlıları kurtarmak mümkün.

Susuzluğun, kuraklığın, çölleşmenin ve buna bağlı göçlerin önüne geçmek mümkün.

Bizce dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımının olmadığı, kadın ve erkeğin eşit şartlarda yaşadığı, eğitim aldığı ve çalıştığı bir dünya mümkün.

Çünkü; Daha iyi bir dünyada yaşamak hepimizin hakkı. Çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin görevi.

Eğer gerçekten istersek ve harekete geçersek daha iyi bir dünya mümkün.

DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN

biz ne yapıyoruz

Doğan Holding olarak enerjimizi sadece yenilenebilir kaynaklardan elde etmeyi hedefliyoruz. Sanayide, yenilikçi iş modelini benimsiyor, inovatif teknolojilere yatırım yapıyoruz.

Kullandığımız suyun tamamını 2030 yılında doğaya tekrar kazandırmayı, karbon nötr olmayı ve sıfır atık hedefi ile üretim yapmayı amaçlıyoruz.

Tüm grup şirketlerimizde işe alım ve terfilerde cinsiyet eşitliğini gözetiyor, kız çocuklarımızın eğitimine destek oluyoruz. Kadını güçlendirmek, toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek, ayrımcılık ve şiddetle mücadele için çalışıyoruz.

Doğan Etki Takımı ile toplum ve gelecek için çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki; verdiğimiz yatırım kararları ile kendi sınırlarımızın ötesine geçmek, daha iyisini kurmak, var etmek, yaşamak ve yaşatmak; her birimiz için, her an, mümkün.

Eğer gerçekten istersek ve harekete geçersek daha iyi bir dünya mümkün.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİ DURDURMAK

bizce mümkün

İklim krizi, 20 yıl içinde geri dönülemez bir noktaya gelecek.

Bu yüzden Doğan Holding olarak; 2030’a kadar karbon ayak izimizi nötr hale getireceğiz.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ

bizce mümkün

Biz kadın ve erkeğin eşit şartlarda yaşadığı,
eğitim aldığı ve çalıştığı bir dünyada yaşamak istiyoruz.

Bu yüzden Doğan Holding’de kadını güçlendirmek, toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek, ayrımcılıkla mücadele etmek ve daha eşit bir iş hayatının tesis edilmesi için 2025 yılına kadar kadın yönetici oranını %40’a çıkaracağız ve toplumsal yatırımlarımızın etkinliğini artıracağız.

SU KAYNAKLARINI KORUMAK

bizce mümkün

Susuzluk, kuraklık, çölleşme ve buna bağlı göçler dünyamızın en büyük sorunlarının başında geliyor.

Biz Doğan Holding olarak; su kaynakları için sürdürülebilirlik yatırımlarının payını 2030 yılına kadar artırarak, kullandığımız suyun %100’ünü doğaya yeniden kazandıracağız.

DOĞAN HOLDİNG

Sürdürülebilirlik

RAPORU 2020

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU