TÜM SEKTÖRLER

Sanayi & Ticaret

Tasarımdan, üretime tüm süreçlere sahip teknoloji şirketi KAREL, telekom, savunma sanayii, kurumsal projeler, otomotiv projeleri, nesnelerin interneti projeleri ve elektronik üretim hizmetleri alanlarında faaliyet gösteriyor.

Karel

15.000.000 adet

elektronik kart üretim kapasitesi
(yıllık)

Çelik Halat

72.000 ton

üretim kapasitesi
(yıllık bazda)

Ditaş

7.800.000 ürün

üretim kapasitesi
(yıllık)

Sesa Ambalaj

14.500 ton

üretim kapasitesi
(yıllık)

01

Karel

Yerli sermaye ile 1986 yılında kurulan lider teknoloji ve sanayi şirketi KAREL, alanında Türkiye'nin en gelişmiş, en fazla bilgi birikimine ve en sistematik Ar-Ge merkezlerinden birisine sahip. Burası, yılda 15 milyon elektronik kart üretme kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük elektronik üretim merkezlerinden biri. KAREL, dünyanın en önemli marka değerleme kuruluşlarından Brand Finance tarafından hazırlanan Türkiye’nin en değerli 100 Markası listesinde yer alıyor.

KAREL, telekom sektörüne yönelik olarak IP telefon santralları, çağrı merkezi, video konferans çözümleri ve bu teknolojilerin bulut uygulamalarını kendi bünyesinde geliştirip yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunuyor. 5G çekirdek şebekesi yazılımları ve nesnelerin interneti uygulamaları ise diğer önemli çalışma alanları arasında. KAREL, Türkiye’de PBX alanında uzun yıllardır açık ara pazar lideri; 700 binden fazla işletme ve kamu kurumunda PBX kullanılıyor.

KAREL’in Savunma Sanayi alanında geliştirip ürettiği ürünler ve çözümler Türk ordusunun yanı sıra, yabancı dost ordularca da kullanılıyor. Kurumsal projeler faaliyeti kapsamında ise sabit ve mobil operatörlerle kamu kurum ve kuruluşlarına telekomünikasyon alanında anahtar teslim projeler dahilinde, sistem entegrasyonundan satış sonrası hizmetlere ve bakım çözüm ortaklığına geniş bir yelpazede hizmetler sunuluyor.

KAREL yeni ve hızla gelişen bir diğer faaliyet alanı olan otomotiv kapsamında da, Türkiye ve yurtdışında yerleşik OEM’lere Tear1 seviyesinde ürünler tasarlayıp üretiyor.

02

Çelik Halat

Türkiye’nin lider çelik halat üreticisi Çelik Halat, 2018’de 50’nci üretim yılını kutladı. Çelik tel ve halat sektörünün ilk Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan Çelik Halat, Ar-Ge yatırımı ile ürettiği katma değerli ürünleri 45’ten fazla ülkeye ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor.

Konusunda uzman, lider ve köklü bir kuruluş olan Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. 1962 yılında ülkemizin yüksek karbonlu çelik tel ve halat ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kuruldu. Bugün, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ve büyük bir bölümü ihraç edilen ürünler, dünyanın sayılı endüstrileşmiş ülkeleri tarafından artan bir oranda tercih ediliyor. Başta yılda 4500 ton kapasite ile tek ve çok demetli halat, galvanizli tel ve yaylık tel ile üretime başlayan Çelik Halat, daha sonra gelişen pazar şartlarına uyum sağlayarak, ürün yelpazesine öngerilmeli beton demetini ekleyip kapasitesini artırdı. Projelendirilmiş yeni yatırımlarla şirketin büyüme eğiliminin önümüzdeki yıllarda devam edeceği öngörülüyor. Üretilen çelik halatlar, galvanizli teller, endüstriyel yaylık teller ve patentli teller, otomotivden beyaz eşyaya, madencilikten ormancılığa, tarımdan inşaata pek çok sektör ve alanda kullanılıyor.

Yüksek kalite ve performans

Ürün yelpazesi içinde şirkete ismini verecek kadar özel ve önemli bir yeri olan çelik halatlar, yüksek kalite ve performansıyla Çelik Halat’a yurt dışında da aranan ve güvenilir bir marka olma özelliğini kazandırdı. Çelik Halat ürünleri bugün Kuzey Amerika ve Avrupa başta olmak üzere 45’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Uzun yıllardır sahip olduğu TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’nin yanı sıra, Lloyd’s Register kalite sistem belgeleri ve American Petroleum Institute tarafından API logosu kullanma izni verilen Çelik Halat, yüksek kalitesi, yeni geliştirdiği ürünleri ve müşteri memnuniyetini esas alan çalışma anlayışı ile sürekli gelişerek yoluna devam ediyor.

03

Ditaş

Uzman personeli ve sektörde 40 yıla dayanan tecrübesiyle ‘Türkiye’nin ilk rot üreticisi ve en büyük araç üreticilerinin A sınıfı tedarikçisi Ditaş, üretiminin yüzde 63’ünü doğrudan ihraç ediyor.

1972 yılında rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmek amacı ile kurulan ve 1978 yılında faaliyete geçen Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., bugün yıllık dört buçuk milyon adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük Orijinal Ekipman’a (OE) üretim yapan rot üreticisi. Direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da, yüksek kaliteli orijinal ürün sağlayan Ditaş, aralarında dünyanın en büyük OE rot üreticilerinin de bulunduğu Türkiye pazarında ürün kalitesi, entegre tesisleri ve tecrübesiyle yıllardır liderliğini koruyor.

A sınıfı tedarikçi

Niğde’de 20 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere, toplam 252 bin metrekarelik bir alanda üretim yapan Ditaş, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, tesisleri, modern ve yeni makine parkı ve esnek üretim süreçleri ile kaliteli bir hizmet veriyor. ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, IATF16949 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahip olan Ditaş, Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinin de A sınıfı tedarikçisi.

Otomobil ve hafif ticari grubunda genişleme

Otomotiv sanayine kaliteli, teknolojik ve yenilikçi direksiyon ile süspansiyon sistem parçaları sunan DİTAŞ, Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 3S Kalıp Aparat Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 70’ini satın aldı.

Profil Sanayi 1966 yılından bu yana, Türkiye ve Avrupa’da otomotiv ana sanayine gövde, şasi ve montajlı sac parçaları, bağımsız yedek parça pazarına ise PRS markasıyla otomobil-hafif ticari araç direksiyon ve süspansiyon parçaları üretiyor. Şekillendirilmiş, montajlı sac parçalar ve kalıp imalatıyla Türkiye ve Avrupa’da doğrudan çalışıyor.

Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 3S Kalıp Aparat Makine Sanayi ise OEM müşterilerinden edindiği kalite anlayışı sayesinde, müşterilerin özel istek ve beklentileri doğrultusunda kendi bünyesinde tandem, progresif ve transfer sac kalıpları, kontrol fikstürleri, kaynak aparatları, dövme kalıpları ve özel test ekipmanları imalatı yapıyor.

04

Sesa Ambalaj

‘Genç, dinamik ve üretken’ mottosunu bir hayat tarzı haline getiren Sesa, kaliteyi kontrol etmekten ziyade onu üretmeyi hedefliyor. Üretiminin %40’tan fazlasını ihraç eden Sesa, araştırma ve yeniliğe olan bağlılığı sayesinde sürdürülebilir yeni ambalaj ürünleriyle, yıllık 14.5 ton üretim kapasitesi ile büyümesine devam ediyor.

Sesa Ambalaj A.Ş. 1989 yılında başlayan faaliyetlerini, piyasadaki esnek ambalaj ve bariyer filmler konusunda uzmanlaşmış ekibiyle, toplam kalite felsefesinden ödün vermeden, %100 Müşteri Memnuniyeti hedefleriyle sürekli büyütmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Türkiye’ nin en iyi markaları, Flekso ve Rotogravür baskı teknikleri, çok katlı film yapıları, Solventli veya Solventsiz laminasyon alternatifleri, torba ya da bobin, sürdürülebilir ambalaj çözümleri, deneyimli uzman kadrosu ile Sesa'nın üretim ve hizmet kalitesini tescilliyorlar.

Yeniliklerin Öncüsü

Yüksek kalite ve geniş ürün gamı ile bilinen Sesa Global Ambalaj & Ambalaj Malzemeleri Sertifikası BRC – IOP = BRC, Toplam Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001-2015, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 22000-2005, Müşteri Şikayetleri Ele Alma Sistemi ISO 10002-004 ve Recyclable ürünlere ait; PP Recyclable Sertifikası ve PE Bariyerli Recyclable Sertifikalarına sahiptir. Çevreye duyarlı ambalajlar konusunda ürün yelpazesini her geçen gün genişleten Sesa, Gübrelenebilir ve Geri dönüştürülebilir, ürünün raf ömrünü koruyan bariyerli gıda ambalajları, üretir. Modern makina parkı sayesinde Avrupa’daki tedarikçilerin tercih edilen markası Sesa; yeni yatırımlarla beraber ihracat payını %60’a çıkarmayı hedefliyor.

Sesa Ambalaj ailesinin yeni ferdi: Maksipak

Çevreye duyarlı ürün geliştirme çalışmaları, değer yaratma hedefleri ve sürdürülebilirliğe verdiği önemle dikkat çeken SESA Ambalaj, Maksipak Ambalaj’ın %70 hissesini devraldı.

Sürekli gelişen bir pazarda Maksipak, tecrübe, teknoloji ve müşteri ilişkilerine dayalı, kişiye özel çözümler sunan, Türkiye'nin en büyük hazır torba üreticilerinden biri. Üstün kalite ve detaylara verdiği önem, değere dayalı hizmetle sürekli bir kalite kontrolü ve Araştırma ve Geliştirme faaliyeti sunan en gelişmiş cihazlara sahiptir.

05

Doğan Dış Ticaret

Temel faaliyet alanı hammadde tedariği olan Doğan Dış Ticaret (DDT), uhdesindeki kâğıt, karton ve ambalaj ürünleri mümessillikleri ile piyasaya hizmet veriyor. Faaliyetlerinin bir kısmı gazete, dergi ve kitap gibi basılı yayın pazarına yönelik olan DDT, ambalaj ürünleri ve karton sektöründe yeni ürünlerle bu alandaki portföyünü geliştirerek, üretici firmalara hammadde tedarik hizmeti konusunda çözüm ortaklığı yapıyor.

06

Kelkit Besi

Gümüşhane’nin Kelkit Havzası'nda sürdürülebilir tarımsal bir model oluşturmak ve bölgesel kalkınmayı tetiklemek amacıyla 2002’de organik süt üretimi için kurulan Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi, bölge halkının ekonomik gelişimlerini sürekli kılmak amacıyla 2018 yılı itibariyle, faaliyet konusunda değişikliğe giderek, sığır besiciliğine geçti.

Kelkit’in ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine büyük önem veren Kelkit Besi, bölge çiftçisinin piyasa koşullarında en az sorunlu ürünü tercih etmesi yerine, katma değeri yüksek bir ürün yetiştirerek hem kendi hem de Kelkit’in ekonomisinde fayda sağlamasını amaçlıyor.

Kelkit Besi’nin bir diğer amacı ise Türkiye’de kırmızı et açığını kapatmaya destek olmak.

07

Doğan Havacılık (Doğan Air)

Doğan Havacılık, bugüne kadar 8.000 saatten fazla uçuş gerçekleştiren Falcon F2000LXS 2016 model uçak ile yurt içi ve yurt dışı hava taksi taşımacılığı hizmeti sunuyor. Şirket, kurulduğu 2002 yılından bugüne, ülkesinde ve bölgesinde tanınmış iş insanlarının ilk tercihi olmayı sürdürüyor.

ÇEREZ AYARLARI

Bu web sitesi çerezler kullanır

Bu web sitesi kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanır. Web sitemizi kullanmak suretiyle tüm çerezlere Çerez Politikamız uyarınca onay vermiş olursunuz. Daha fazlasını oku.