TÜM SEKTÖRLER

Sanayi

Şirketlerimizde yenilikçi yaklaşımımız, AR-GE çalışmalarımız, kaliteye verdiğimiz önem ve tasarım gücümüzle fark yaratıyoruz. Sanayi grup şirketlerimizden Ditaş, otomotiv, savunma sanayii ve yedek parça sektörlerinde; Çelik Halat ise inşaat, denizcilik, balıkçılık, petrol ve madencilik gibi birçok sektörde kullanılan sanayi ürünlerini ileri teknolojiyle imal ediyor.

Çelik Halat

72.000 ton

üretim kapasitesi (yıllık bazda)

Ditaş

7.800.000 ürün

üretim kapasitesi (yıllık)

  01

Çelik Halat

Türkiye’nin lider çelik halat üreticisi Çelik Halat, 2018’de 50’nci üretim yılını kutladı. Çelik tel ve halat sektörünün ilk Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan Çelik Halat, Ar-Ge yatırımı ile ürettiği katma değerli ürünleri 45’ten fazla ülkeye ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor.

Konusunda uzman, lider ve köklü bir kuruluş olan Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. 1962 yılında ülkemizin yüksek karbonlu çelik tel ve halat ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kuruldu. Bugün, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ve büyük bir bölümü ihraç edilen ürünler, dünyanın sayılı endüstrileşmiş ülkeleri tarafından artan bir oranda tercih ediliyor. Başta yılda 4500 ton kapasite ile tek ve çok demetli halat, galvanizli tel ve yaylık tel ile üretime başlayan Çelik Halat, daha sonra gelişen pazar şartlarına uyum sağlayarak, ürün yelpazesine öngerilmeli beton demetini ekleyip kapasitesini artırdı. Projelendirilmiş yeni yatırımlarla şirketin büyüme eğiliminin önümüzdeki yıllarda devam edeceği öngörülüyor. Üretilen çelik halatlar, galvanizli teller, endüstriyel yaylık teller ve patentli teller, otomotivden beyaz eşyaya, madencilikten ormancılığa, tarımdan inşaata pek çok sektör ve alanda kullanılıyor.

Yüksek kalite ve performans

Ürün yelpazesi içinde şirkete ismini verecek kadar özel ve önemli bir yeri olan çelik halatlar, yüksek kalite ve performansıyla Çelik Halat’a yurt dışında da aranan ve güvenilir bir marka olma özelliğini kazandırdı. Çelik Halat ürünleri bugün Kuzey Amerika ve Avrupa başta olmak üzere 45’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Uzun yıllardır sahip olduğu TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’nin yanı sıra, Lloyd’s Register kalite sistem belgeleri ve American Petroleum Institute tarafından API logosu kullanma izni verilen Çelik Halat, yüksek kalitesi, yeni geliştirdiği ürünleri ve müşteri memnuniyetini esas alan çalışma anlayışı ile sürekli gelişerek yoluna devam ediyor.

  02

Ditaş

Uzman personeli ve sektörde 40 yıla dayanan tecrübesiyle ‘Türkiye’nin ilk rot üreticisi ve en büyük araç üreticilerinin A sınıfı tedarikçisi Ditaş, üretiminin yüzde 63’ünü doğrudan ihraç ediyor.

1972 yılında rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmek amacı ile kurulan ve 1978 yılında faaliyete geçen Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., bugün yıllık dört buçuk milyon adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük Orijinal Ekipman’a (OE) üretim yapan rot üreticisi. Direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da, yüksek kaliteli orijinal ürün sağlayan Ditaş, aralarında dünyanın en büyük OE rot üreticilerinin de bulunduğu Türkiye pazarında ürün kalitesi, entegre tesisleri ve tecrübesiyle yıllardır liderliğini koruyor.

A sınıfı tedarikçi

Niğde’de 20 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere, toplam 252 bin metrekarelik bir alanda üretim yapan Ditaş, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, tesisleri, modern ve yeni makine parkı ve esnek üretim süreçleri ile kaliteli bir hizmet veriyor. ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, IATF16949 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahip olan Ditaş, Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinin de A sınıfı tedarikçisi.