TÜM SEKTÖRLER

Sanayi & Ticaret

Şirketlerimizde yenilikçi yaklaşımımız, AR-GE çalışmalarımız, kaliteye verdiğimiz önem ve tasarım gücümüzle fark yaratıyoruz. Sanayi grup şirketlerimizden Ditaş, otomotiv, savunma sanayii ve yedek parça sektörlerinde; Çelik Halat inşaat, denizcilik, balıkçılık, petrol ve madencilik gibi birçok sektörde kullanılan sanayi ürünlerini ileri teknolojiyle imal ederken, Sesa ise esnek ambalaj ve bariyer filmler sektöründe üretim yapıyor.

Çelik Halat

72.000 ton

üretim kapasitesi (yıllık bazda)

Ditaş

7.800.000 ürün

üretim kapasitesi (yıllık)

Sesa Ambalaj

14.500 ton

üretim kapasitesi (yıllık)

01

Çelik Halat

Türkiye’nin lider çelik halat üreticisi Çelik Halat, 2018’de 50’nci üretim yılını kutladı. Çelik tel ve halat sektörünün ilk Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan Çelik Halat, Ar-Ge yatırımı ile ürettiği katma değerli ürünleri 45’ten fazla ülkeye ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor.

Konusunda uzman, lider ve köklü bir kuruluş olan Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. 1962 yılında ülkemizin yüksek karbonlu çelik tel ve halat ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kuruldu. Bugün, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen ve büyük bir bölümü ihraç edilen ürünler, dünyanın sayılı endüstrileşmiş ülkeleri tarafından artan bir oranda tercih ediliyor. Başta yılda 4500 ton kapasite ile tek ve çok demetli halat, galvanizli tel ve yaylık tel ile üretime başlayan Çelik Halat, daha sonra gelişen pazar şartlarına uyum sağlayarak, ürün yelpazesine öngerilmeli beton demetini ekleyip kapasitesini artırdı. Projelendirilmiş yeni yatırımlarla şirketin büyüme eğiliminin önümüzdeki yıllarda devam edeceği öngörülüyor. Üretilen çelik halatlar, galvanizli teller, endüstriyel yaylık teller ve patentli teller, otomotivden beyaz eşyaya, madencilikten ormancılığa, tarımdan inşaata pek çok sektör ve alanda kullanılıyor.

Yüksek kalite ve performans

Ürün yelpazesi içinde şirkete ismini verecek kadar özel ve önemli bir yeri olan çelik halatlar, yüksek kalite ve performansıyla Çelik Halat’a yurt dışında da aranan ve güvenilir bir marka olma özelliğini kazandırdı. Çelik Halat ürünleri bugün Kuzey Amerika ve Avrupa başta olmak üzere 45’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Uzun yıllardır sahip olduğu TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’nin yanı sıra, Lloyd’s Register kalite sistem belgeleri ve American Petroleum Institute tarafından API logosu kullanma izni verilen Çelik Halat, yüksek kalitesi, yeni geliştirdiği ürünleri ve müşteri memnuniyetini esas alan çalışma anlayışı ile sürekli gelişerek yoluna devam ediyor.

02

Ditaş

Uzman personeli ve sektörde 40 yıla dayanan tecrübesiyle ‘Türkiye’nin ilk rot üreticisi ve en büyük araç üreticilerinin A sınıfı tedarikçisi Ditaş, üretiminin yüzde 63’ünü doğrudan ihraç ediyor.

1972 yılında rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmek amacı ile kurulan ve 1978 yılında faaliyete geçen Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., bugün yıllık dört buçuk milyon adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük Orijinal Ekipman’a (OE) üretim yapan rot üreticisi. Direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da, yüksek kaliteli orijinal ürün sağlayan Ditaş, aralarında dünyanın en büyük OE rot üreticilerinin de bulunduğu Türkiye pazarında ürün kalitesi, entegre tesisleri ve tecrübesiyle yıllardır liderliğini koruyor.

A sınıfı tedarikçi

Niğde’de 20 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere, toplam 252 bin metrekarelik bir alanda üretim yapan Ditaş, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, tesisleri, modern ve yeni makine parkı ve esnek üretim süreçleri ile kaliteli bir hizmet veriyor. ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, IATF16949 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahip olan Ditaş, Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinin de A sınıfı tedarikçisi.

03

Sesa Ambalaj

‘Genç, dinamik ve üretken’ mottosunu bir hayat tarzı haline getiren Sesa, kaliteyi kontrol etmekten ziyade onu üretmeyi hedefliyor. Üretiminin %40’tan fazlasını ihraç eden Sesa, araştırma ve yeniliğe olan bağlılığı sayesinde sürdürülebilir yeni ambalaj ürünleriyle, yıllık 14.5 ton üretim kapasitesi ile büyümesine devam ediyor.

Sesa Ambalaj A.Ş. 1989 yılında başlayan faaliyetlerini, piyasadaki esnek ambalaj ve bariyer filmler konusunda uzmanlaşmış ekibiyle, toplam kalite felsefesinden ödün vermeden, %100 Müşteri Memnuniyeti hedefleriyle sürekli büyütmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Türkiye’ nin en iyi markaları, Flekso ve Rotogravür baskı teknikleri, çok katlı film yapıları, Solventli veya Solventsiz laminasyon alternatifleri, torba ya da bobin, sürdürülebilir ambalaj çözümleri, deneyimli uzman kadrosu ile Sesa'nın üretim ve hizmet kalitesini tescilliyorlar.

Yeniliklerin Öncüsü

Yüksek kalite ve geniş ürün gamı ile bilinen Sesa Global Ambalaj & Ambalaj Malzemeleri Sertifikası BRC – IOP = BRC, Toplam Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001-2015, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 22000-2005, Müşteri Şikayetleri Ele Alma Sistemi ISO 10002-004 ve Recyclable ürünlere ait; PP Recyclable Sertifikası ve PE Bariyerli Recyclable Sertifikalarına sahiptir. Çevreye duyarlı ambalajlar konusunda ürün yelpazesini her geçen gün genişleten Sesa, Gübrelenebilir ve Geri dönüştürülebilir, ürünün raf ömrünü koruyan bariyerli gıda ambalajları, üretir. Modern makina parkı sayesinde Avrupa’daki tedarikçilerin tercih edilen markası Sesa; yeni yatırımlarla beraber ihracat payını %60’a çıkarmayı hedefliyor.

04

Doğan Dış Ticaret

Temel faaliyet alanı hammadde tedariği olan Doğan Dış Ticaret (DDT), uhdesindeki kâğıt, karton ve ambalaj ürünleri mümessillikleri ile piyasaya hizmet veriyor. Faaliyetlerinin bir kısmı gazete, dergi ve kitap gibi basılı yayın pazarına yönelik olan DDT, ambalaj ürünleri ve karton sektöründe yeni ürünlerle bu alandaki portföyünü geliştirerek, üretici firmalara hammadde tedarik hizmeti konusunda çözüm ortaklığı yapıyor.

05

Kelkit Besi

Gümüşhane’nin Kelkit Havzası'nda sürdürülebilir tarımsal bir model oluşturmak ve bölgesel kalkınmayı tetiklemek amacıyla 2002’de organik süt üretimi için kurulan Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi, bölge halkının ekonomik gelişimlerini sürekli kılmak amacıyla 2018 yılı itibariyle, faaliyet konusunda değişikliğe giderek, sığır besiciliğine geçti.

Kelkit’in ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine büyük önem veren Kelkit Besi, bölge çiftçisinin piyasa koşullarında en az sorunlu ürünü tercih etmesi yerine, katma değeri yüksek bir ürün yetiştirerek hem kendi hem de Kelkit’in ekonomisinde fayda sağlamasını amaçlıyor.

Kelkit Besi’nin bir diğer amacı ise Türkiye’de kırmızı et açığını kapatmaya destek olmak.

06

Neta Havacılık

Neta Yönetim Danışmanlık Havacılık Hizmetleri A.Ş.

Neta Havacılık, bugüne kadar 7 bin saatten fazla uçuş gerçekleştiren Falcon F2000LXS 2016 model uçak ile yurt içi ve yurt dışı hava taksi taşımacılığı hizmeti sunuyor. Şirket, kurulduğu 2002 yılından bugüne, ülkesinde ve bölgesinde tanınmış iş insanlarının ilk tercihi olmayı sürdürüyor.