KURUMSAL YÖNETİM
Y. Begümhan DOĞAN FARALYALI | Doğan Holding

Y. Begümhan
DOĞAN FARALYALI

Yönetim Kurulu Başkanı

1976 İstanbul doğumlu Begümhan Doğan Faralyalı, lisans öğrenimini London School of Economics’te Ekonomi ve Felsefe alanlarında tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına New York Arthur Andersen’da danışman olarak başlamıştır. Bu deneyiminin ardından Londra Monitor’da, Avrupa’nın önde gelen medya ve teknoloji şirketlerine yönelik yeniden yapılandırma projelerinde danışmanlık yapmıştır.

2004 yılında Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Faralyalı, Doğan Yayın Holding’de İcra Kurulu Üyesi ve Yabancı Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Doğan Yayın Holding’in uluslararası alanda büyümesinden sorumlu olan Faralyalı, bu dönemde Doğu Avrupa ile Rusya’yı da kapsayan bir coğrafya üzerinde, Avrupa’daki yatırım fırsatlarını değerlendirmiştir.

2007 yılında Doğan Yayın Holding’in Türkiye dışındaki ilk televizyon yatırımı olan Kanal D Romanya’yı kurmuş ve bu kanalın Ringier ile ortaklığını gerçekleştirmiştir. Kanal D Romanya, kuruluşunu takip eden iki yıl içinde tüm günde üçüncü kanal olarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Aynı dönemde Londra Borsası’nda işlem gören Trader Media East’in Hürriyet tarafından satın alınması gerçekleştirilmiştir. Begümhan Doğan Faralyalı, DYH’nin gerçekleştirmiş olduğu en büyük uluslararası satın alma olan bu projede aktif olarak rol almıştır.

Yurt dışında edindiği 15 yıllık deneyimin ardından Türkiye’ye dönen Faralyalı, 2009 yılında Star TV’nin CEO’luğunu, 2010 yılında Kanal D ve CNN Türk’ü de bünyesinde bulunduran Doğan TV Holding’in Başkanlığı’nı üstlenmiştir. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Faralyalı, aynı zamanda Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi (GSB) ve Unicredit Bankası danışma kurullarındadır.

Begümhan Doğan Faralyalı, evli ve iki çocuk annesidir.

Hanzade V. DOĞAN BOYNER | Doğan Holding

Hanzade V.
DOĞAN BOYNER

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İş dünyasının önde gelen isimlerinden Hanzade Doğan Boyner, özellikle online ve dijital iş alanlarında Türkiye’nin öncü iş kadınıdır. Hepsiburada’yı kurup Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinin en büyük online perakende şirketi haline getiren Doğan Boyner aynı zamanda, Türkiye’nin alanlarında öncü internet ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Doğan Online’ın kurucu Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Başarılı iş girişimlerinin yanısıra Doğan Boyner, Türkiye’nin lider medya ve enerji şirketlerinde de uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapmıştır. Boyner, hâlihazırda portföyünde Türkiye’nin en çok okunan gazetesi Posta’nın da bulunduğu Doğan Gazetecilik’te Onursal Başkanlık, Doğan Online ve Aydın Doğan Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğan Burda ve Doğan Holding’de ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. Hanzade Doğan Boyner daha önce de Türkiye’nin köklü şirketi Petrol Ofisi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, Genç Başkanlar Organizasyonu ve Kadın Girişimcileri Derneği üyesi olan Doğan Boyner, kurucularından biri olduğu Global İlişkiler Forumu ile Dünya Gazeteciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak sivil toplum örgütlerinde de aktif rol almaktadır.

Hanzade Doğan Boyner, aynı zamanda Türkiye’nin en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden “Baba Beni Okula Gönder” kampanyasını başlatmış ve halen de yürütmektedir. Kız çocuklarının eğitiminin önündeki engelleri kaldırmayı hedefleyen bu proje çerçevesinde 50.000 kız çocuğuna burs verilmiş ve 33 adet kız yurdu yaptırılmıştır.

Doğan Boyner, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri tarafından birçok kez “Yılın İş Kadını” seçilmiştir.

London School of Economics’ten mezun olduktan sonra Columbia Üniversitesi’nden MBA derecesi alan Doğan Boyner, Columbia Business School Gözetmenler Kurulu’nda görev yapmaktadır.

Arzuhan DOĞAN YALÇINDAĞ | Doğan Holding

Arzuhan
DOĞAN YALÇINDAĞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Arzuhan Doğan Yalçındağ, çalışma hayatı boyunca yeni projeleri hayata geçirmekle ilgilendi. 1990’da Milpa ile çalışırken Alman katalog üzerinden satış şirketi Quelle’yi Türkiye’ye getirdi ve 1993’e kadar bu şirketi yönetti. 1994’de Alternatifbank’ın kuruluş çalışmalarına katıldı ve burada Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Bir yıl sonra Milliyet Dergi grubunun Mali İşler Sorumlusu oldu. 1996’da Kanal D yönetimine katıldı ve çeşitli bölümlerin sorumluluğunu üstlendi. En önemli başarılarından biri Time Warner Grubu ile 1999’da başlattığı görüşmeler sonucunda 2000 yılında CNN Türk’ün yayın hayatına başlamasıydı.

2005’te Kanal D, CNN Türk, DMC, D Yapım, D-Smart uydu platformu ve grubun radyolarının ana şirketi Doğan TV Holding’in CEO’su oldu. Bu görevi yürütürken, 2007’de ülkenin önde gelen iş insanları kuruluşu TÜSİAD’ın 40 yıllık tarihinde yönetim kurulu başkanlığına seçilen ilk kadın oldu. 2010’da başkanlıktan ayrıldıktan sonra da çalışmalarını TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesi ve TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı olarak sürdürüyor.

TÜSİAD başkanlığından ayrıldıktan sonra Doğan Holding’in başkanlığını grubun kurucusu babasından devralarak Şirket’te ikinci kuşak yöneticiler dönemini başlattı.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, 1996’da Aydın Doğan Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi ve bugüne kadar Yönetim Kurulu Üyeliği’ni sürdürdü. 2010-11 arasında da Vakfın başkanlığını yaptı.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde, Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı Türkiye’nin AB nezdinde fahri büyükelçisi olarak görevlendirdi, o da bu sıfatla “Türkiye’nin AB üyeliği için Kadın Girişimi”ni başlattı.

Dünya Ekonomik Forumu/World Economic Forum tarafından Genç Global Yönetici olarak seçildi. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGIDER’in kurucu üyeleri arasında yer aldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı TEGV yönetim kurulunda çalıştı. Türk-Amerikan İşadamları Derneği TABA’nın kurucu üyeleri arasında yer aldı ve yönetim kurulunda görev yaptı. Türkiye Üçüncü Sektör vakfının kurucularından olan Yalçındağ, Ocak 2004’te İstanbul Modern’in de kurucuları arasında yer aldı ve halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışıyor. Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu Üyesi olan Doğan Yalçındağ aynı zamanda Koç Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Strateji ve Danışma Kurulu Üyeliği yapmakta ve American Turkish Society Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Expo 2015 Milano’nun uluslararası danışma kurulunda da görev alan Arzuhan Doğan Yalçındağ’a 2009’da İtalya Cumhuriyeti’nin Kumandan (Commendatore dell’Ordine della Stella d’Italia) nişanı verildi. Dünya Ekonomik Forum’unun (WEF) Medya, Eğlence ve Enformasyon (MEI) Yürütme Kurulu Üyesi ve Paley Center for Media’da Mütevelli Heyeti üyesidir.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, halen Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evlidir ve iki çocuğu vardır.
Vuslat DOĞAN SABANCI | Doğan Holding

Vuslat
DOĞAN SABANCI

Yönetim Kurulu Üyesi

26 Mayıs 2010 tarihinden bu yana Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Vuslat Sabancı, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş ve New York’taki Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası Medya ve Iletişim alanında yüksek lisans yapmıştır.

2004-2010 yılları arasında Icra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Vuslat Sabancı, 2007 yılında Trader Media East (TME) şirketini alarak Hürriyet’i lider bir Türk gazetesinden uluslararası bir şirket haline getirmiştir. Bu satın alma, o güne kadar bir Türk şirketinin gerçekleştirdiği en büyük yurt dışı satın alımı olmuştur. TME, Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da faaliyet gösteren online ve yazılı reklam yayıncısı şirketidir. Iz Ruki v Ruki Rusya’nın en çok bilinen medya markalarından biridir. Irr.ru Rusya’nın lider online seri ilan şirketidir.

Vuslat Sabancı, dijital yayıncılığa ve servislere yatırım yaparak Hürriyet’in Türkiye’de yeni medyanın önemli bir oyuncusu olmasını sağlamıştır. hurriyet.com.tr, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen medya sitelerinden olmuştur. Hürriyet online seri ilanlar alanında hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com, yenibiris.com, fırsat siteleri alanında yakala.co siteleriyle faaliyet göstermektedir.

Vuslat Sabancı, Hürriyet’te insan hakları ve özellikle cinsiyet eşitliği konularına yatırım yaparak Türkiye’de bu alanda güçlü bir ses haline gelmiştir. Başlattığı Aile Içi Şiddete Son! kampanyasının neticesinde tam sekiz yıl sonra bu alanda kanun çıkarılmıştır. 2011 Genel Seçimleri’nden önce başlattığı Haklı Kadın Platformu ile Türkiye’de kadın konusunda faaliyet gösteren tüm STK’ları aynı çatı altında toplayıp meclise daha fazla kadın girmesi için baskı platformu oluşturmuştur. 2011 seçimlerinden sonra kadın milletvekilleri sayısı 48’den 78’e yükselmiştir. Vuslat Sabancı, bunlar dışında kadının toplumsal hayatta ve ekonomide hak ettiği yere gelmesi için kadına mikro kredi sağlama ve benzeri birçok faaliyet yürütmektedir.

Vuslat Sabancı, Hürriyet Gazetesi’ne 1996 yılında reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmış, üç yıl sonra gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na terfi etmiştir. Sorumlulukları arasına, pazarlama, satış, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri (IT) faaliyetleri dâhil olmuştur.

Sabancı, Hürriyet’e katılmadan önce, bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin Yazı Işleri Müdürlüğü bölümünde çalışmıştır. Daha sonra The Wall Street Journal gazetesinde Asya Iş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması projelerinde yer almıştır.

1971 doğumlu olan Vuslat Sabancı, evli ve iki çocuk annesidir.

Ingilizce bilmektedir.Vuslat Sabancı, Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) sekiz yıl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olması nedeniyle Enstitü’nün Ömür Boyu Onursal Üye unvanına sahiptir. Kurulduğu 2006 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı, girişimcileri tespit edip destekleme amaçlı, uluslararası sivil toplum kuruluşu Endeavor Türkiye’de aktif görev almaktadır. Ayrıca 2003’ten bu yana TÜSIAD Üyeliği de devam etmektedir.
Yağmur ŞATANA | Doğan Holding

Yağmur
ŞATANA

Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

Yağmur Şatana, 1963 doğumlu olup, TED Ankara Koleji ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye/İktisat bölümü mezunudur.

Kariyerine 1987 yılında bankacılık sektöründe başlayan Yağmur ŞATANA, 2008 yılına kadar Finansbank A.Ş.'de çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmış, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık, Proje Finansmanı ve Nakit Yönetimi konularında yurtiçi ve yurtdışı görevler almıştır. Aynı dönem içerisinde Fiba Factoring, Girişim Factoring ve Finans Yatırım Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Finans Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 2008 yılından itibaren Fiba ve Fina Holding bünyesinde Finans, Gayrimenkul, Turizm, Liman, Enerji, Perakende Sektörlerinde faaliyet gösteren on altı grup şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı/Başkan Yardımcılığı/Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2011 yılında Holding İcra Kurulu Başkanı olarak Demirören Grubu'nda bir yıl görev yapan Yağmur Şatana, Enerji, LPG, Akaryakıt sektörlerinde görev almış ve aynı zamanda da Milliyet ve Vatan Gazeteleri'nde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2012 yılında Kazancı Holding A.Ş.'ye Yönetim Kurulu üyesi olarak katılan Yağmur Şatana, enerji, jeneratör, doğalgaz dağıtım, elektrik dağıtım, turizm, tarım ve yiyecek/içecek (Cookshop) sektörlerinde faaliyet gösteren iştirak şirketlerinde 5 Yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanı/Başkan Yardımcısı/Üyesi olara görev yapmıştır. Bunlara ilave olarak Turizm sektöründe faaliyet gösteren Detur International Holding B.V. ve petrokimya/tekstil sektöründe faaliyet gösteren Anadolu İplik ve Tekstil Fabrikaları Yönetim Kurulu Üyeliğini'de sürdürmüştür.

Yağmur Şatana, bilanço yönetimi, risk yönetimi, büyüme, proje finansmanı, pazarlama yönetimi konularında kariyeri boyunca önemli değişim ve dönüşüm projelerine liderlik etmiştir.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

İmre BARMANBEK | Doğan Holding

İmre
BARMANBEK

Yönetim Kurulu Üyesi

1942 yılında doğan İmre Barmanbek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ekonomi ve finans bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerine Maliye Bakanlığı’nda, Hesap Uzmanları Kurulu hesap uzman yardımcısı olarak başlamış ve hesap uzmanı olarak devam etmiştir. 1969-1972 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatı Teşvik Uygulama’da planlama uzmanı olarak görev yapan İmre Barmanbek, tekrar Maliye Bakanlığı’ndaki görevine dönmüştür. 1975-1977 yılları arasında Vergiler Temyiz Komisyonu’nda üyelik yapmıştır.

Bakanlıktaki başarılı kariyerinin ardından görevinden ayrılarak özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Koç ve Doğan Gruplarının ortak girişimi olan Doğuş Akü’ye Finans Müdürü olarak katılan İmre Barmanbek, daha sonra aynı kuruluşta Genel Müdürlüğe terfi etmiştir. İş hayatına Doğan Holding’de Mali Koordinatör olarak devam eden Barmanbek, 1998 yılında Mali İşler Grup Başkanı olmuştur. 1999-2003 yılları arasında CEO’luk ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Dinamik yönetim tarzı ve Doğan grubu için katma değerli gelişmeye verdiği önemden dolayı, 2001 yılında Dünya Gazetesi tarafından Türkiye’de “Yılın En İyi Kadın Yöneticisi” ödülünü kazanmış; 2001 ve 2002 yıllarında ise üst üste iki defa Fortune dergisi tarafından “Dünyanın En Etkili Kadın Yöneticileri” arasında ilk önce 33., sonrasında 22. sırada yer almıştır. Aynı tarihlerde FORBES dergisince belirlenen “Yılın en etkili 100 kadını” arasına girmiştir. 2003 yılının başından beri Doğan Holding’te Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini, Ağustos 2012 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir.

Dr. A. Vural AKIŞIK | Doğan Holding

Dr. A. Vural
AKIŞIK

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Vural Akışık, ortaöğrenimini İstanbul Robert Kolej’de tamamladıktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu ve aynı üniversitede matematik dalında yüksek lisans yaptı. California Üniversitesi Berkeley’de matematiksel istatistik konusunda doktora eğitimini tamamladı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve California Üniversitesi Berkeley’de öğretim üyesi olarak görev yaptı. Profesyonel iş hayatına Pamukbank’ta başlayan Akışık, 1984 yılında İnterbank’a CEO olarak atandı. 1988 yılında, Türkiye’nin ilk yatırım bankası olan Türk Merchant Bank’ın kurucu hissedarları arasında yer aldı ve bankanın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su oldu. 1997 yılında ise Dışbank’a CEO olarak atandı. 2001 yılında devletin elinde bulunan bankaların yeniden yapılandırılması için özel bir görevle Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu’na başkan olarak davet edildi. Bu görevde organizasyonel ve mali yeniden yapılandırma çalışmalarını başarıyla tamamlayıp, yeniden Dışbank’a dönerek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam etti. Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğan Holding İcra Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

28.02.2009 tarihi itibarıyla Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekiliği görevinden ayrılan Dr. Akışık, ayrıca geçmişte Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği; Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Üyeliği; Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Istanbul Eğitim Vakfı Kurucu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Ahmet Vural Akışık 31 Mart 2017 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Ahmet Vural Akışık’ın bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

Hacı Ahmet KILIÇOĞLU | Doğan Holding

Hacı Ahmet
KILIÇOĞLU

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1956 Doğumlu Hacı Ahmet Kılıçoğlu, 1977 yılında İngiltere’de University of Essex’ten ekonomi dalında lisans, 1978 yılında ise yüksek lisans derecelerini aldı. Çalışma hayatına 1979 yılında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında başladı ve 1980 yılında Türkiye İş Bankası’nda uzman yardımcısı olarak devam etti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra bir dönem özel sektörde çalıştı. 1987 yılında Türk Eximbank’ta göreve başlayan Kılıçoğlu, çeşitli kademelerde bulunduktan sonra, bu kurumda 1998-2010 yılları arasında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2010 yılında Denizbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Kılıçoğlu, halen özel sektörde bazı kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Kılıçoğlu aynı zamanda Doğan Gazetecilik A.Ş.’nin de Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

Hacı Ahmet Kılıçoğlu 31 Mart 2017 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Hacı Ahmet Kılıçoğlu’nun bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

Tayfun BAYAZIT | Doğan Holding

Tayfun
BAYAZIT

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Makine Mühendisliği lisans (1980) eğitimi sonrası Columbia Üniversitesi Finans ve Uluslararası Ilişkiler alanlarında Yüksek Lisans (MBA-1983) derecesi alan Bayazıt, bankacılık kariyerine Citibank’ta başladı. Daha sonra 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde Yapı Kredi (Genel Müdür Başyardımcısı ve Icra Kurulu Üyesi), Interbank (Genel Müdür) ve Banque de Commerce et de Placement S.A. Isviçre’de (President & CEO) üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

1999 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Dışbank Murahhas Azalığına getirildikten sonra aynı grupta 2001 yılında Dışbank Icra Başkanlığını (CEO) üslendi. 2003 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Bayazıt, Temmuz 2005’te Fortis’in Dışbank’ın çoğunluk hisselerini satın alması sonrası Fortis Türkiye CEO’luğu ve Fortis Küresel Yönetim Komitesi Üyeliğine getirildi. 2006’da yapılan Genel Kurul’dan sonra Fortis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslendi. 2007 yılında Yapı Kredi’ye (UniCredit ve Koç Grubu ortaklığı) Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak geri döndü ve 2009 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Bayazıt Yapı Kredi’deki görevinden Ağustos 2011’de halihazırda Başkanlığını yürüttüğü “Bayazit Danışmanlık Hizmetleri” şirketini kurmak için ayrıldı. Migros, Boyner, TAV ve Doğan Holding yönetim kurullarında Bağımsız Üye olan Bayazıt aynı zamanda Marsh McLennan Grubu (Marsh, Mercer ve Oliver Wyman), Taaleri Portföy ve Mediobanca Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlıklarını da yürütmektedir.

Tayfun Bayazıt TÜSIAD (Türk Sanayicileri ve Iş Adamları Derneği), TEGV (T. Eğitim Gönüllüleri Vakfı), Embarq, TKYD (T. Kurumsal Yönetim Derneği) gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmektedir.

Tayfun Bayazıt 31 Mart 2017 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Tayfun Bayazıt’in bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.