KURUMSAL YÖNETİM

Çağlar
GÖĞÜŞ

Başkan (CEO)

Çağlar Göğüş, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup, Florida Universitesi'nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers & Lybrand (şimdi PwC)‘da kıdemli Analist olarak başladı. Arthur Andersen ve AT Kearney'de analist ve danısmanlık görevleri sonrasında, 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu'na katıldı. Daha sonra Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası, tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam eden Göğüş, Peppers&Rogers'ın hem EMEA, hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynadı. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kurum için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla, özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaştı. Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazandı.

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu'na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik'te İcra Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldan fazla bir süre üstlendi. Bu görevi süresince dijital dönüşüm, verimlilik, karlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak'ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürüttü.

Çağlar Göğüş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Ahmet TOKSOY | Doğan Holding

Ahmet
TOKSOY

Üye (Mali İşler Başkanı)

1959 yılında İstanbul'da doğan Ahmet Toksoy, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü'nden 1981 yılında mezun olmuştur. 1984-1989 yılları arasında Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Teftiş Kurulu Üyesi olarak Hürriyet Holding'de göreve başlamıştır. Hürriyet Gazetesi'nde 1990 - 1991 yılları arasında Mali İşler Müdür Yardımcısı, 1991-1995 yılları arasında da Mali İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonra üç yıl Aktif Denetim Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi'nde Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmıştır.

1998’de göreve başladığı Hürriyet Gazetesi Mali İşler Grup Başkanlığı görevini 11 yıl boyunca sürdürmüş ve daha sonra 2010 yılı başında Doğan Holding Denetim ve Risk Yönetimi Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen, Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Hürriyet Gazetesi ve Matbaacılık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan, Ahmet Toksoy, 2011 Eylül ayından bu yana Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Mali İşler Başkanlığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Toksoy, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tolga BABALI | Doğan Holding

Tolga
BABALI

Üye (Mali ve Operasyonel Yönetimden Sorumlu)

1975 İstanbul doğumlu olan Tolga Babalı, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladıktan sonra 1998 yılında Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak kariyerine başlamış, kamuda 10 yıllık üst düzey vergi incelemesi ve teftiş görevleri yanında 2006-2008 yılları arasında Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürlüğü görevini de yürütmüştür.

2008 yılında özel sektöre geçen Babalı, ilk olarak Petrol Ofisi A.Ş.’de Vergi Müdürü ve daha sonra Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.‘de sırasıyla Vergi Bölüm Başkanı ve Mali ve İdari İşler, Risk ve Vergi Yönetiminden Sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 17 Ağustos 2017 tarihinde Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi olarak atanmış olup halen birçok Grup Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Vedat MUNGAN | Doğan Holding

Vedat
MUNGAN

Üye (Stratejik Planlama ve İş Yönetiminden Sorumlu)

1970 doğumlu olan Vedat Mungan, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, takip eden yıllarda Manchester Business School ve IBU Ortak Programı ile Executive MBA Programını tamamlamıştır.

1993 yılında Garanti Bankası Sistem Organizasyon Müdürlüğü’nde bankacılık kariyerine başlayan Mungan, 1994 yılında İktisat Bankası T.A.Ş’ye Kurumsal ve Ticari Bankacılık Yetkilisi olarak geçmiş ve 1996 yılında Kurumsal - Ticari Bankacılık Yönetmeni olmuştur. 1998 yılında Sümerbank A.Ş Genel Müdürlüğü’nde Kurumsal - Ticari Bankacılık Grup Başkanı olarak görev aldıktan sonra; 1999 yılında Finansbank A.Ş.’ye geçerek burada çeşitli üst yönetim kademelerinde görev almış ve ağırlıklı olarak Kurumsal, Ticari, Yatırım Bankacılığı ve Proje Finansmanı konularında önemli ve başarılı projelerin gerçekleşmesini sağlamıştır. Bu iş kollarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam eden Mungan, 2010 yılında Bankacılık kariyerine son vererek Alfa Uluslarası İnşaat Taahhüt Grubu'na CEO olarak katılmıştır. Vedat Mungan 5 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'ye Stratejik Planlama ve İş Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak katılmış; 03 Ekim 2017 tarihinde ise Stratejik Planlama ve İş Yönetimi’nden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Mungan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.