KURUMSAL SORUMLULUK

Aydın Doğan Vakfı

Aydın Doğan Vakfı
Aydın Doğan Vakfı
Adres
Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No:65 Üsküdar 34696 Istanbul
Tel
0216 556 91 76-77
Faks
0216 556 91 47

15 Nisan 1996’da kurulan Aydın Doğan Vakfı, Türkiye’nin gelişimine ve kalkınmasına faaliyetleriyle destek olmaktadır. Vakıf, yapımını üstlendiği eğitim kurumlarını ve yurtları genç nesillerin hizmetine sunmakta ve düzenlediği ulusal ve uluslararası yarışmalar ile sağlık, kültür, sanat ve spor dahil her alanda başarıyı teşvik etmektedir.

Kuruluşundan bu yana Doğan Grubu’nun toplumsal sorumluluk anlayışının bir yansıması olan Vakıf, sürekli ve başarılı çalışmalarıyla yurt içi ve yurt dışı platformlarda saygın bir yer edinmiştir.

YARIŞMALAR

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması

Karikatür alanında dünyanın en prestijli yarışması olarak kabul edilen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na, 2015 yılında 66 ülkeden 787 sanatçı 2.289 karikatürle katılmıştır. Yarışmanın Seçici Kurulu’nun değerlendirmeleri sonucunda, birinciliğe Arnavut sanatçı Agim Sulaj, ikinciliğe İran’dan Mohsen Nouri Najafi, üçüncülüğe ise İran’dan Jalal Pirmarzabad değer görülmüştür.

Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen serbest konulu yarışma, tüm dünyadan profesyonel ve amatör karikatüristlerin katılımına açıktır.

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na, bugüne kadar 137 ülkeden 7.800 sanatçı 80.000’e yakın eser ile katılmıştır.

Sergiler

Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na katılan ve sergilenmeye değer görülen eser ve ödüllü karikatürlerin yer aldığı seçkilerden oluşturulan sergiler Adana, Ankara, Balıkesir, Eskişehir, Muğla ve İstanbul’da 3 farklı yerde sanatseverlerle buluşturulmuştur.

Ayrıca “Barış Konulu” karikatürlerden oluşturulan bir seçki, Brüksel’de Avrupa Vakıflar Merkezi’nin (European Foundation Centre) davetlisi olarak “Philanthropy House”da ve İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin işbirliği çerçevesinde de İstanbul’da toplumun beğenisine sunulmuştur.

Genç İletişimciler Yarışması

Aydın Doğan Vakfı, nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin iletişim fakülteleri arasında Genç İletişimciler Yarışması düzenlemektedir. Bu yıl 27’incisi gerçekleştirilen yarışmaya 40 üniversiteden 1.093 öğrenci; yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında 925 proje ile katılmıştır. Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonucunda, 105 öğrenci ve 62 proje ödüle layık görülmüş ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini almışlardır.

Aydın Doğan Ödülü

Aydın Doğan Vakfı, her yıl kültür, sanat, edebiyat ve bilim gibi farklı alanlarda ülkesine, dünyaya ve insanlığa katkıda bulunan eserler ortaya koyan, mesleğinde yüksek başarı elde etmiş kişileri ödüllendirmektedir.

2015 yılında “Roman” dalında verilen Aydın Doğan Ödülü’nün Seçici Kurulu Doğan Hızlan Başkanlığında, Prof. Dr. İnci Enginün, Prof. Dr. Nüket Esen, Semih Gümüş, Prof. Dr. Handan İnci, Prof. Dr. Turan Karataş, Prof. Dr. Jale Parla, Ömer Türkeş ve Metin Celal Zeynioğlu’dan oluşmuştur.

Seçici kurul, eserleri ile Türk edebiyatına romanın farklı türlerini getirerek bu farklı türlerle kendisini izleyen genç romancılara yeni uygulama ufukları açtığı ve Türk romanını dünyada temsil eden ustalar arasında yer aldığı için Orhan Pamuk’u Aydın Doğan Ödülü’ne layık görmüştür.

EĞİTİM

Aydın Doğan Vakfı kuruluşundan bu yana, Türkiye’deki eğitim koşullarının iyileştirilmesi ve eğitim sisteminde kalitenin yükseltilmesi için pek çok projeyi hayata geçirmiştir. Vakıf aşağıda yer alan eğitim tesisleri ve diğer tesisleri yaptırmış ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamıştır.

 • Işıl Sema Doğan İlkokulu, Gümüşhane
 • Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu, Erzurum
 • Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kelkit Gümüşhane
 • Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul
 • Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi, Erzincan
 • Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erzincan
 • Bahçelievler Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul
 • Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul
 • Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu, Gümüşhane
 • Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Oditoryumu, İstanbul
 • TEGV Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı, İstanbul
 • Sema Doğan Parkı, Gümüşhane
 • Aydın Doğan Bilim ve Sanat Merkezi, Afyon
 • Aydın Doğan Spor Kompleksi, Gümüşhane
 • Nene Hatun Lisesi Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Erzurum
 • Erzincan Üniversitesi Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Erzincan
 • Hacı Hüsrev Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Kelkit Gümüşhane
 • Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Kürtün Gümüşhane
 • Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Köse Gümüşhane
 • Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Şiran Gümüşhane

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu

28 Eylül 2003’te 90 öğrenci ile eğitime başlayan Gümüşhane Üniversitesi’ne bağlı Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu’nun öğrenci sayısı, 2014-2015 öğretim yılında 727’ye ulaşmıştır. Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Teknolojileri, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Elektronik ve Otomasyon, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ulaştırma Hizmetleri ve Veterinerlik bölümleri bulunmaktadır.

Aydın Doğan Vakfı 2015 yılında, bölgeye de hizmet veren, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksek Okulu Tarım ve Veteriner Sağlık Laboratuvarı’na hayvancılık, damızlık üretimi ve süt ve süt ürünleri üretiminin birçok aşaması için önem taşıyan çeşitli analizlerin yapılmasında gerekli olan laboratuvar malzemelerinin alınması için gerekli tüm desteği sağlamıştır.

Ayrıca, Vakfın desteğiyle yoğun İngilizce derslerinin verildiği okulun bünyesinde bulunan, Organik Tarım Programı bölgede tarımın geliştirilmesini, yöre halkının sürdürülebilir tarım metotları konusunda bilinçlendirilmesini ve sürdürülebilir üretim şekillerinin yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir. Bölge tarımının geliştirilmesine nitelikli katkılar sağlayan program, öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır.

Bahçelievler Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İletişim)

Gazetecilik, radyo ve televizyon alanlarında eğitim veren Bahçelievler Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2015 yılı itibarıyla 14. Dönem mezunlarını vermiştir. Lise, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da kendi alanında en çok tercih edilen okullardan biri olmuş ve 2015 yılında 93 mezun vermiştir.

Vakıf, öğrencilerin İngilizce eğitim kalitesini geliştirmek için geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da okula yabancı dil desteği sağlamıştır.
Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık)

940 öğrenci kapasiteli Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde Acil Tıp Teknisyenliği, Anestezi Teknisyenliği ve Hemşirelik bölümleri bulunmaktadır. Lise; derslikleri, teknolojik alt yapısı ve her türlü ihtiyacı karşılayacak sosyal ve eğitim alanları ile modern eğitimin tüm gerekliliklerini yerine getirmektedir. Lisede 24 derslik, laboratuvarlar, kapalı jimnastik salonu, bilgi teknoloji dersliği, kütüphane ve 140 kişi kapasiteli çok amaçlı salon bulunmaktadır.

Aydın Doğan Vakfı, Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin İngilizce seviyelerinin üst düzeyde olmasını sağlamak amacıyla okula yabancı dil desteği vermektedir.

Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi

2005 yılında Aydın Doğan İlköğretim Okulu adıyla yaptırılan okul, 4+4+4 sistemine geçişin ardından 2015-2016 eğitim yılında Aydın Doğan Vakfı ile İstanbul Valiliği arasında yapılan protokol doğrultusunda Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi adını almış ve ”proje okulu” statüsünde eğitim vermeye başlamıştır. İlköğretim okulu olarak inşa edilen okul binası, Aydın Doğan Vakfı ve Mimar Nevzat Sayın’ın bağış olarak yaptığı projesi ile tamamen yenilenmiş ve Güzel Sanatlar Lisesi eğitimine uygun hale getirilmiştir. Bünyesinde Görsel Sanatlar ve Müzik alanları bulunan okula her yıl yetenek sınavı ile toplam 60 öğrenci alınmaktadır.

OKUYAN KIZLAR, AYDINLIK YARINLAR

Türkiye’de kadın-erkek eşitliğinin tam anlamıyla sağlanamaması birbiriyle ilişkili çeşitli nedenlere dayanmaktadır. Kadının; ailesinde, sosyal yaşamda, eğitimde, işgücünde ve siyasette karşılaştığı güncel sorunlar, cinsiyet eşitliği yaklaşımının toplumun farklı kesimleri tarafından kabul görmemesi ile yakından ilişkilidir. Bu kapsamda, kadınların ailede, sosyal yaşamda, iş gücünde ve siyasette aktif bir birey olarak kendi potansiyelini ve isteklerini bireysel seçimleri doğrultusunda özgürce hayata geçirebilmesi ve cinsiyet eşitsizliği ile mücadele edebilmesi için erken yaşlardan başlayarak nitelikli bir eğitim alması gerekmektedir.

Aydın Doğan Vakfı, ülkemizin aydınlık yarınlara kavuşması için, doğan her kız çocuğuna erkek çocuklarla eşit eğitim imkanları verilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu inançla Vakıf, kızları eğitim hayatlarında desteklemek ve önlerindeki engelleri kaldırmak için yanlarında yer almaktadır.

Bu kapsamda aşağıdaki kategorilerde faaliyetler yürütülmektedir:

1)Kız Öğrenci Yurtları

Aydın Doğan Vakfı, kamuoyunda yoğun ilgi gören “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında yaptırdığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladığı kız öğrenci yurtlarına desteğini sürdürmektedir. Bu kapsamda yaptırılan yurtlar; Nene Hatun Lisesi Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu (Erzurum), Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu (Erzincan), Hacı Hüsrev Doğan Kız Öğrenci Yurdu (Kelkit), Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu (Kürtün), Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu (Köse) ve Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu’ndan (Şiran) oluşmaktadır.

2015 yılında Aydın Doğan Vakfı tarafından “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında yaptırılan toplam 10 yurtta kalan ve okullarında ilk üç dereceye giren 30 öğrenci, hem başarılarının ödüllendirilmesi hem de sosyal ve kültürel gelişimlerine değer katılması amacıyla, öğretmenler eşliğinde İstanbul’da beş gün boyunca misafir edilmiştir. Program boyunca öğrenciler, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezerken; üniversiteleri ziyaret etme fırsatı da bulmuşlardır.

Vakıf tarafından “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında Erzurum’da yaptırılan Nene Hatun Lisesi Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Doğu Beyazıt Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu ve Doğu Beyazıt Ali Lütfullah Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilere “Mesleki Rehberlik ve Kariyer Eğitimi” verilmiştir.

Vakfın yürüttüğü “Yurtta Yaşam Projesi” kapsamında Üzümlü Çağdaş Yaşam- Öğretmen Demir Ferit Saydam-Kız Öğrenci Yurdu, Konya Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu ve Kelkit Hacı Hüsrev Doğan Kız Öğrenci Yurdu’nun fiziki koşulların iyileştirilmesi amacıyla gerekli onarımlar yaptırılmıştır. Ayrıca, Erzurum Nene Hatun Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Gümüşhane Kelkit Hacı Hüsrev Doğan Kız Öğrenci Yurdu ve Konya Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci yurtlarındaki öğrencilere sosyal alan yaratmak için gerekli donanımlar sağlanmıştır.

Vakıf tarafından “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında yaptırılan kız öğrenci yurtlarında kalan öğrencilere, üniversite sınav hazırlıklarına destek olmak amacıyla, üniversiteye giriş hazırlık kitap setleri yollanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Kilyos Sarıtepe yerleşkesinde bulunan 400 kişilik öğrenci yurdunun tüm odalarının ve ayrıca çalışma ve dinlenme salonlarının yenilenmesi Aydın Doğan Vakfı tarafından üstlenilmiştir.

2) Üniversite Öğrencilerine Eğitim Bursu

Aydın Doğan Vakfı, 2015-2016 eğitim- öğretim döneminden başlayarak başarılı ve maddi durumu yetersiz olan kız üniversite öğrencilerinin öğrenimlerine katkıda bulunmak amacıyla burs programı başlatmıştır. Bu kapsamda, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğrenci olan ve üniversite giriş sınavında ilk 101-500 içinde yer alan ihtiyaç sahibi kız öğrencilere, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenci olan ve üniversite giriş sınavında ilk 1.000 içinde yer alan ihtiyaç sahibi kız öğrencilere ve ortaöğrenimi süresince “Baba Beni Okula Gönder“ kampanyası kapsamında yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen kız öğrenci pansiyonlarında kalmış ve üniversite giriş sınavında başarı göstererek devlet üniversitelerinde lisans bölümlerine yerleşmeye hak kazanmış ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmeye başlanmıştır.

3) Dünya Kız Çocukları Günü

Konferansı Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Kız Çocukları Günü olarak ilan edilen 11 Ekim’de, kız çocuklarının karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, kız çocuklarının güçlenmesi ve insan haklarından eksiksiz yararlanmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu yıl ilk defa 8 Ekim 2015 tarihinde ‘Güçlü Kız Çocukları, Güçlü Bir Gelecek: Eğitimde Fırsat Eşitliğinin Sağlanması ve Yaşam Becerilerinin Geliştirilmesi’ temasıyla Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen konferans UN Women, UNICEF ve UNFPA işbirliğiyle gerçekleştirilmiştir.

4) Araştırmalar

- Baba Beni Okula Gönder Etki Değerlendirme Analizi

Aydın Doğan Vakfı’nın, 5 yurdun yapımını üstlenerek öncülük ettiği Baba Beni Okula Gönder (BBOG) sosyal sorumluluk projesi 10. Yılını tamamlarken, projenin yarattığı sosyal etkiyi ölçmek amacıyla bir dizi araştırma çalışması yürütülmüştür. Infakto Research şirketi tarafından Kasım 2014-Mart 2015 döneminde yürütülen araştırmaların temel amacı, BBOG projesinin yarattığı sosyal etkiyi ölçmektir. Bu kapsamda, BBOG projesinden yararlanan kız öğrenciler ile yararlanmayan ve aynı demografik özelliklere sahip kız öğrenciler, yürütülen anket çalışması ile, birbirleriyle karşılaştırılmıştır. Bir diğer yandan da BBOG projesinin öğretmenler ve kamuoyu üzerindeki etkisinin ölçülmesi için anket çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

- Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Araştırmalar Merkezi: BBOG Yurtları İhtiyaç Analizi

Aydın Doğan Vakfı yurtları ve diğer Baba Beni Okula Gönder kız yurtlarında okuyan 14-18 yaş aralığındaki öğrencilerin akademik, sosyal, duygusa ve kişilik gelişimini desteklemek amacıyla oldukça farklı boyutları bir arada barındıran bir yaklaşımla ihtiyaç analizi çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmada, yurt ortamlarının fiziksel, sosyal ve kültürel koşullarının tespiti amacıyla öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile görüşülerek ihtiyaç, talep ve görüşler saptanmıştır.

- Sosyal Bakım Hizmetlerine Kamu Yatırımlarının İstihdam, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Yoksulluğa Etkileri: Türkiye Örneği

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Levy Ekonomi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen ve Aydın Doğan Vakfı tarafından desteklenen bu çalışmada, sosyal bakım hizmetleri sektörüne yapılacak kamu yatırımlarının etkisi incelenmiştir. Yakın dönemde yapılan araştırmalar, kaliteli ve erişilebilir sosyal hizmetlerin olmayışının Türkiye’de kadın işgücü arzına ciddi kısıtlar getirdiğini ve bu durumun kadınların işgücü piyasasına bağlılığını zayıflatan başlıca etmenler arasında olduğunu göstermiştir. Bu araştırma, sosyal bakım sektörüne kamu yatırımlarının talep tarafındaki ekonomik gerekçelerini değerlendirmektedir.

5) TESEV Türkiye’de Çocuklar İnteraktif Veri Bankası

Aydın Doğan Vakfı olarak TESEV’e hazırlatılan “Türkiye’de Çocuklar” isimli web sitesinde özellikle kız çocukları ile ilgili karar alıcı akademisyen ve sivil toplum örgütlerinin faydalanması amacıyla, Türkiye’deki çocuklarla ilgili demografik, sosyal ve ekonomik veriler bir araya getirilmiştir. İnteraktif veri bankası şeklinde hazırlanan sitede kolay okunabilen harita, grafik ve görseller yer almaktadır. Böylece konu ile ilgilenen kişilere/kurumlara farklı projeler üretmek için kullanabilecekleri bir görsel veri bankası ve rehber hizmeti sağlanmıştır.

TEGV Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı

Kurulduğu 1996 yılından bu yana Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’na bağlı hizmet veren Fındıkzade Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı, Aydın Doğan Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Çocukların dil ve iletişim becerilerini artırarak kişisel ve zihinsel gelişimlerine destek olma, sanat, bilim ve teknolojiye ilgi duymalarını sağlama ve bu konularda onları bilgilendirme ekseninde eğitim faaliyetleri gerçekleştiren Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı bu kapsamda, çocukların eğitimine katkı sağlamıştır.

Gümüşhane Sema Doğan Parkı

24 Temmuz 2008’de hizmete sunulan Sema Doğan Parkı, Gümüşhane’nin kültürel ve sosyal yaşamını zenginleştirmeyi amaçlamaktadır. Çeşitli etkinliklerin düzenlenebildiği çok amaçlı bir tesis olan park bünyesinde, davet, konser ve konferans gibi eğlence ve kültürel etkinlikler için tasarlanan bir salon da bulunmaktadır. Tesisin açık alanında ise sinema, tiyatro, konser, halk oyunu ve konferanslar düzenlenen bir amfi tiyatro ile çocuklar için oyun parkları, basketbol sahası ve tenis kortu gibi spor ve piknik alanları yer almaktadır.

Aydın Doğan Bilim ve Sanat Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Aydın Doğan Bilim ve Sanat Merkezi, ilk ve ortaöğretim çağındaki üstün veya özel yetenekli öğrencilerin potansiyellerinin fark edilmesi ve uzman eğitimciler tarafından özel araç, gereç ve programlar kullanılarak eğitilmesi amacıyla kurulmuştur. Aydın Doğan Vakfı, öğrencilerin mevcut potansiyellerinin geliştirilerek en üst seviyeye getirilmesi konusunda hizmet sunan Merkez’e destek vermeye devam etmektedir.

DİĞER FAALİYETLER

Eğitim Reformu Girişimi (ERG)

Aydın Doğan Vakfı, “herkes için kaliteli eğitim” anlayışıyla Türkiye’de eğitim koşullarının en üst düzeye çıkarılmasına yönelik birçok projeye destek vermektedir. Bu anlayıştan hareketle Vakıf, Türkiye’nin önde gelen diğer vakıflarıyla birlikte Eğitim Reformu Girişimi’ni desteklemektedir.

ERG bünyesinde, ülkenin toplumsal ve ekonomik gelişimini sağlayacak eğitim reformları ve bunlar için gerekli olan araştırma ve izleme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

London School of Economics

Aydın Doğan Vakfı, Kürsü Danışma Kurulu üyesi olduğu, dünyanın en prestijli eğitim kurumlarından London School of Economics’in (LSE) Avrupa Enstitüsü bünyesinde kurulan ve modern Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Çağdaş Türkiye Çalışmaları Kürsüsü’ne destek veren kuruluşlar arasında yer almaktadır.

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı

1993 yılında, aralarında Aydın Doğan Vakfı’nın da bulunduğu 23 sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), üçüncü sektörün yasal, mali ve işlevsel altyapısının geliştirilmesini amaçlamaktadır. TÜSEV’in kurucularından ve Yönetim Kurulu üyelerinden biri olan Aydın Doğan Vakfı, vakıf faaliyetlerine aktif biçimde destek olmaktadır. Vakıf bünyesindeki 100’ü aşkın mütevelli heyeti, Türkiye’deki sivil toplum inisiyatiflerini teşvik edici çalışmalar yürütmektedir.

Aydın Doğan Vakfı desteği ile 2015 yılında TÜSEV tarafından “ Türkiye’de Bireysel Bağışçılık” isimli bir araştırma gerçekleştirilmiştir.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.