GAYRİMENKUL YATIRIMLARI
D Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş.

D Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş.

D Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş. (“D Gayrimenkul”) 2004 yılında motorlu taşıtların pazarlamasını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Şirket, 2018 yılı içerisinde faaliyet alanını değiştirerek gayrimenkul sektörüne adım atmış ve faaliyetlerini yurt içinde ve yurt dışında her nevi gayrimenkulün kiralanması, alımı ve satımı olarak genişletmiştir.

Trump Towers İstanbul çatısı altında 36 katlı ofis kulesi ve 5 katlı Trump Alışveriş Merkezi bulunmaktadır. D Gayrimenkul, yaklaşık 182.000 m2 inşaat alanı üzerinde kurulu, 34.674 m2 kiralanabilir alana sahip ofis binası (86 adet bağımsız bölüm) ve 42.554 m2 kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinden (214 adet bağımsız bölüm) oluşan Trump Towers AVM ve ofis binasını bünyesine katmıştır.

Avrupa’nın Trump markalı ilk projesi olan Trump Towers İstanbul, dünyaca ünlü mimar Brigitte Weber imzalı ikonik mimarisi, özgün iç dizaynı ve yüksek teknolojik özellikleri ile farklı bir yaşam deneyimi ve yepyeni bir hayat tarzı sunmaktadır.

Trump Office Tower

Trump Office Tower

İş ve sosyalleşmeyi bir arada sunan Trump Office Tower, çalışanları alışılmış ofis hayatından çok daha farklı, aktif ve elit bir yaşam tarzı ile buluşturmaktadır.

Trump Office Tower’da iç dizayndan teknolojik donanıma kadar her şey çalışanların rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Tek katta 1.000 m2’ye kadar farklı ofis kullanım alternatifleri sunan Trump Office Tower, özel resepsiyon, servis ve vale gibi hayatı kolaylaştıran yönetim hizmetleriyle keyifli ve ayrıcalıklı bir çalışma ortamı vadetmektedir.

36 katlı Trump Office Tower’da özel teras alanları bulunurken; ofis katlarından Trump Alışveriş Merkezi’ne tek bir asansörle inilmektedir.

İstanbul’un kalbindeki avantajlı lokasyonuyla öne çıkan Trump Office Tower, metro ve metrobüse direkt bağlantısı, havaalanı ve köprü bağlantı yollarına yakınlığı ve Taksim-Levent hattının tam ortasında yer alması sayesinde ulaşım rahatlığı sağlamaktadır.

Trump Alışveriş Merkezi

Trump Alışveriş Merkezi

Trump Alışveriş Merkezi alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle de İstanbulluların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Trump Alışveriş Merkezi, sunduğu alışveriş imkanlarının yanında eğlence alternatifleri, yeme – içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu ve özel çocuk katı gibi özellikleriyle de öne çıkmaktadır.

5 kattan oluşan Trump Alışveriş Merkezi’nde müşterilerin sıklıkla tercih ettiği markaların yanı sıra, spor kompleksi elektronik market ve gıda marketi hizmet vermektedir.

Trump Alışveriş Merkezi’nin 9.000 m2 büyüklüğe sahip bir katı sadece çocuklara özel olarak tasarlanmıştır. Her gün birbirinden eğlenceli etkinliklerin düzenlendiği katta, Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo da yer almaktadır.

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Milpa”) 1980 yılında motorlu taşıtların ve dayanıklı tüketim mallarının doğrudan pazarlamasını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Şirket, yıllar içinde faaliyetlerini, elektronik eşyadan otomobile, bilgisayardan gayrimenkule kadar birçok sektöre yaygınlaştırmıştır. Milpa, farklı sektörlerde edindiği 38 yılı aşkın deneyimi, değişimlere kolaylıkla uyum sağlayan yönetim anlayışı ve donanımlı ekibiyle pazarlama gibi rekabet koşullarının son derece zorlu olduğu bir alanda, istikrarlı ve dengeli bir büyüme sergilemektedir.

2007 yılından itibaren ağırlıklı olarak gayrimenkul imalat ve satışı faaliyetlerine odaklanmıştır. Milpa’nın gayrimenkul yatırımları hızlanmış ve sektördeki faaliyetleri de artmıştır. Milpark Konutları projesinin 1. etap inşaatı tamamlanmış ve proje hak sahiplerine teslim edilmiştir.

Milpa mevcut durum itibarıyla, yapımını üstlendiği ve tamamladığı, Automall ve Veneris (eski adıyla Taksitcenter) projelerindeki gayrimenkullerin satış ve pazarlamasını yapmakta olup; 2018 yılı içinde Automall projesindeki gayrimenkullerin önemli bir bölümünün ve Veneris projesindeki gayrimenkullerin (19 adet) tamamının satışını tamamlamıştır.

Diğer taraftan Milpa’nın aktifinde yatırım amaçlı gayrimenkuller altında takip ettiği İstanbul ili, Pendik ilçesi, Kurtdoğmuş köyü 1154 parselde kayıtlı bulunan 2.093.940,67 m2 mesahalı çiftlik arazisi vasıflı gayrimenkul bulunmaktadır. Gayrimenkul değerleme şirketinin değerleme raporunda, emsal karşılaştırma yöntemi kullanılarak söz konusu 1154 no’lu parsel için gerçeğe uygun değer 219.864.000 Türk Lirası (KDV Hariç) olarak takdir edilmiştir. 1154 nolu parselde Şirket’in payına düşen kısmı 1.720.521 m2 (%82,17) nispetinde olup; bu kısma düşen değer 180.654.739 Türk Lirası'dır.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.