FİNANSAL HİZMETLER

Doruk Faktoring

Doruk Faktoring
Doruk Faktoring A.Ş.
Adres
Kuştepe Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. N.12 Trump Towers Kule 2 Kat 24 34387 Mecidiyeköy Şişli/İstanbul
Tel
0212 677 01 75-76
Faks
0212 677 09 01
1999 yılında kurulan ve 2001’de yeniden yapılanan Doruk Faktoring A.Ş. (“Doruk Faktoring”; eski unvanıyla Doğan Faktoring A.Ş.), Doğan Medya Grubu’nun reklam ve diğer alacaklarının tahsilini üstlenmiştir.

Faktoring işlemlerinin tamamını gerçekleştiren (tahsilat, finansman, istihbarat, muhasebe vb.) Doruk Faktoring, Doğan Grubu’na ve medya sektörüne verdiği tahsilat hizmetleriyle bu konuda uzmanlaşmış bir yapıya sahiptir.

Doruk Faktoring, tahsilat hizmetlerinin yanında, muhasebe, mutabakat, hukuk ve finansman hizmetleri gibi iş görme fonksiyonlarını gerçekleştirmekte, özkaynakları ve kullandığı krediler ile yarattığı fonların tamamına yakın kısmını Grup dışındaki firmalara kullandırmaktadır.

Mayıs 2017’de JCR Eurasia Doruk Faktoring’i yatırım yapılabilir kategoride değerlendirerek uzun vadeli ulusal notunu A+(TRK), görünümünü ise pozitif olarak belirlemiştir. Doruk Faktoring Haziran 2017’de Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 300 milyon Türk Lirası tutarında borçlanma aracı ihraç izni almış ve Eylül 2017’de 90 milyon Türk Lirası nominal değerli ilk tahvil ihracını gerçekleştirmiştir.

Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’ye (KKB) üye olan Doruk Faktoring; karşılıksız çek bilgileri, risk raporu ve çek raporu sorgulaması yapabilmenin yanı sıra kredi müşterilerine ait birleştirilmiş limit ve risk bilgileri sağlayabilmekte ve faktoring alanındaki yetkin ekibiyle ticari alacaklar konusunda geniş kapsamlı risk analizleri gerçekleştirerek müşterilerin karşılaşabilecekleri tahsilat sorunlarını minimuma indirebilmektedir.

Doruk Faktoring, 6361 sayılı kanuna istinaden kurulan ve üyeliği zorunlu olan Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği’nin üyesidir.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.