SANAYİ

Ditaş

Ditaş
Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.
Genel Merkez Adres
Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No: 65 34676 Üsküdar/İstanbul
Fabrika Adres
Kayseri Yolu 3.Km 51001 Niğde, TÜRKİYE
Tel
0388 232 41 00
Faks
0388 213 20 26

1972 yılında kurulan Ditaş, otomotiv tedarik sanayi içinde yer almakta ve her türlü kara nakil vasıtalarının direksiyon ve süspansiyon sistem parçalarının imalatını gerçekleştirmektedir. Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) düzenlemelerine tabi olan Ditaş’ın payları 21 Mayıs 1991 tarihinden bu yana Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmektedir.

45 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’nin en büyük direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üreticilerinden biri olan Ditaş’ın sergilediği sürdürülebilir başarıdaki en önemli unsurlar; Doğan Holding gibi güçlü bir kuruluşun çatısı altında faaliyet göstermesiyle oluşan marka güvenilirliği, teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek tesislerinde en güncel yazılımları kullanması, yetkin insan kaynağı, modern mühendislik sistemleri ve gelişmiş entegre tesisleridir.

ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Tedarikçileri Kalite Sistemi Sertifikası, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası ve FORD Q1 ödülüne sahip olan Ditaş, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinin “A” sınıfı tedarikçisidir.

2017 yılı Ditaş için yeni projelerin hayata geçtiği, yeni müşteriler ile çalışmaların başladığı ve birçok yeni ürünün seri üretime kazandırıldığı bir yıl olmuştur. 2017 yılında mevcut otomotiv ürün gamının yanı sıra demiryolu, havacılık ve savunma sanayi gibi farklı sektörlere ait analiz, saha araştırması ve fizibilite çalışmalarıyla ürün çeşitliliği artırılmıştır. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışılan ürünlerde çeşitliliğin yönetimi konusunda Ürün Yaşam Döngüsü (PLM) programı devreye alınmıştır.

Ditaş 2015 yılında, Türkiye’nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri ve olumlu Türk Malı imajının yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli markalaşma programı olan Turquality’e kabul edilmiştir. Bu kapsamda yurt dışı marka değerinin yükseltilmesi için yapılan harcamalara istinaden teşvikler alınmakta ve ilgili başvurular devam etmektedir.

Ditaş, geçmişe dayanan mühendislik altyapısını geleceğe taşıyacak yapılanmayı tamamlayarak, Ar-Ge Merkezi kurma işlemlerini 20 Temmuz 2017 itibarıyla tamamlamıştır. Ditaş, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 nolu Kanun ile belirlenen Ar-Ge Merkezi gerekliliklerini yerine getirerek Türkiye’nin 571. Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.