DİĞER
Doğan Dış Ticaret

Doğan Dış Ticaret

Temel faaliyet alanı kâğıt ve baskı kalıp malzemesi ithalatı olan Doğan Dış Ticaret, kâğıt, karton ve ambalaj ürünleri mümessilliği, dijital ürün (uydu alıcı sistemleri) ithalatı ve perakende pazarına yönelik küresel tedarik hizmeti de sunmaktadır. Faaliyetlerinin büyük kısmı gazete, dergi ve kitap gibi basılı yayın pazarına yönelik olan Doğan Dış Ticaret, ambalaj ürünleri ve karton sektöründe yeni mümessillikler almakta ve bu alandaki ürün portföyünü geliştirmektedir.

2018 yılı kağıt fiyatlarının yükseldiği bir sene olmuş bilhassa yılın ilk yarısı kağıt temininin oldukça kısıtlı olduğu bir dönem olarak geçmiştir. Doğan Dış Ticaret bu dönemde de paydaşlarına kesintisiz hizmet sunarak sürecin sorunsuz geçirilmesini sağlamıştır.

Doğan Dış Ticaret, 2018 yılında özellikle ambalaj sektörüne hammadde tedariği ve perakende sektöründe satılan çeşitli ürünlerin küresel tedariği konularında iş hacmini artırmış olup; 2019 yılında da bu alanlarda iş hacmini artırmayı hedeflemektedir.

Kelkit Besi

Kelkit Besi

Gümüşhane’nin Kelkit havzasında sürdürülebilir tarımsal bir model oluşturmak ve bölgesel kalkınmayı desteklemek amacıyla 2002’de organik süt üretimi için kurulan Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi, bölge halkının ekonomik gelişimlerini sürekli kılmak amacıyla 2018 yılı itibarıyla, faaliyet konusunu sığır besiciliği olarak değiştirmiştir.

Kelkit’in ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine büyük önem veren ve Doğan Holding iştiraki olan Kelkit Besi, bölge çiftçisinin piyasa koşullarında en az sorun olan ürünü tercih etmesi yerine, katma değeri yüksek ürün yetiştirerek hem kendisine hem de Kelkit’in ekonomisine fayda yaratması amacıyla kurulmuştur.

Kelkit Besi’nin bir diğer amacı ise Türkiye’de kırmızı et açığının kapatılmasına destek olmaktır.

2018 ve 2019 yıllarında toplam 8 bin baş hayvan yetiştirmeyi hedefleyen Kelkit Besi; bu süreçte bölge halkından 12 bin ton yem tedarik etmeyi planlamakta ve bölgenin kalkınmasında üstlendiği sorumluluğu sürdürmeyi hedeflemektedir.

Kandilli Gayrimenkul Yatırımları Yönetim İnşaat ve Ticaret A.Ş.

Kandilli Gayrimenkul Yatırımları Yönetim İnşaat ve Ticaret A.Ş.

Milta Turizm İşletmeleri A.Ş. ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. 2 Kasım 2012 tarihinde kurulan müşterek yönetime tabi ortak girişim şirketi Kandilli Gayrimenkul Yatırımları Yönetim İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ye (Kandilli Gayrimenkul) %50-%50 oranında pay sahibi olmak suretiyle iştirak etmiştir. Kandilli Gayrimenkul, gayrimenkul projesi yatırımı yapmak amacıyla İstanbul Ümraniye’de toplam 23.685 m2 arsa satın almıştır.

M-Investment 1 LLC

M-Investment 1 LLC

Milta Turizm İşletmeleri A.Ş. gayrimenkul projesi yatırımı yapmak amacıyla 14 Nisan 2014 tarihinde Amerika’da M-Investment 1 LLC’yi kurmuştur. M-Investment 1 LLC’nin 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla sermayesi 16.100.000 ABD Doları seviyesindedir. M-Investment 1 LLC’nin uzun vadeli yatırımları içerisinde Lexin Nassau L.P. yer almaktadır. Söz konusu yatırım, satılmaya hazır finansal varlık olarak muhasebeleştirilmekte olup, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla gerçeğe uygun değeri 142.165 bin Türk Lirası (27.023 bin ABD Doları karşılığı) üzerinden kayıt altına alınmıştır.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.