BASIN ODASI

Haberler & Bültenler

Gençler ‘Sevgi’yi karikatürle anlattı

06.06.2017

Aydın Doğan Vakfı, gençlerin yaratıcılığını teşvik etmek, onlara olaylara farklı açılardan bakmayı ve hoşgörüyü öğretmek, karikatüre ilgi duyan bir kuşağın oluşmasına ve geleceğin karikatürcülerinin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 10’uncusu düzenlenen Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışması’na destek verdi. Bu yıl ‘Sevgi’ temasıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye genelinde 16 şehirden 119 okul, 693 öğrenci 788 karikatürle katıldı.

Yarışmaya gönderilen eserleri, karikatür sanatçıları Aziz Yavuzdoğan, Gürcan Özkan, Kaan Saatci, Piyale Madra, Raşit Yakalı, Tan Oral, Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışmaları Koordinatörü İbrahim Tapa, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa ile Yönetim Kurulu Üyesi Havva Tapa’dan oluşan jüri değerlendirdi.

İlkokul 3. sınıftan 12. sınıfa kadar 5 ayrı kategoride değerlendirilen karikatürler arasından dereceye giren genç çizerler için, 6 Haziran Salı günü saat 10:30’da Trump Alışveriş Merkezi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde bir ödül töreni düzenlenerek ödülleri takdim edilecek.

Aydın Doğan Vakfı’ndan karikatür albümü

Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye değer bulunan karikatürler, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Aydın Doğan Vakfı tarafından albüm haline getirildi. Karikatürler ayrıca Trump Alışveriş Merkezi, Aydın Doğan Vakfı Karikatür Salonu’nda (B3 katı) sergilenecek.

ÖDÜL ALAN KARİKATÜRLER

BİRİNCİ KATEGORİ 3. ve 4. SINIFLAR

BİRİNCİ: Berke Betaş / Şehit Polis Ahmet Atilla Güney İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

İKİNCİ: Beray Tuna Geban / Nihat Işık İlkokulu

Rukiye Dolma / Ekrem Hayri Üstündağ İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Berk Çetin / Şehir Cesur İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

Tuğra Arsoy / Şehit Polis Ahmet Atilla Güney İlköğretim Okulu / Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi

İKİNCİ KATEGORİ 5. ve 6. SINIFLAR7

BİRİNCİ: Lidya Bardak / Özel Çamlaraltı Koleji

Sude Nimet Kılıç / Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

İKİNCİ: Derin Çokşenim / Özel Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulu

Egecan Özgüner / Oğuzkaan Koleji

Hayrunnisa Fırat / Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

ÜÇÜNCÜ: Buse Nur Deniz / Yavruturna Ortaokulu / Tebeşir Karikatür Grubu

Didar Aşkın Ayrancıoğlu / Gelincik Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ 7. ve 8. SINIFLAR

BİRİNCİ: Esma Özdemir / Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu/BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi

Feyza Kılıç / Şehit Mustafa Yaman İmam Hatip Ortaokulu / Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi

İKİNCİ: Ayşen Çelebi / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Bora Kılıç / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Caner Çakır / Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

Yasemin Güler / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

Yasin Süha Koç / Darüşşafaka Eğitim Kurumları

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ 9. ve 10. SINIFLAR

BİRİNCİ: Derin Deniz Büyükdoğan / Saint Michel Fransız Lisesi

İKİNCİ: Emir Umut Er / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Mehmet Ali Mesut / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

BEŞİNCİ KATEGORİ 11. ve 12. SINIFLAR

BİRİNCİ: Arda Yılmaz / Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi

İKİNCİ: Berr Turan / Tuzla Anadolu Lisesi

ÜÇÜNCÜ: İmran Engin Doğan / Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi



Önceki Sayfa
© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.